Forum MyGuitar Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

SkyWay
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum MyGuitar Strona Główna -> Gitara elektryczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maniak
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:46, 27 Paź 2006    Temat postu: SkyWay

Witam wszystkich! Very Happy
Mam taką prośbę dotyczącą gitar SkyWay (temat rzeka:)
Mianowicie chodzi mi oto, abyście opisali swoje doświadczenia i wrażenia (dobre jak i złe) dotyczące tego sprzętu (?). Zależy mi na poważnych odpowiedziach (jeżeli jest to możliwe Smile

Pozdro Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Luke
Vip
Vip


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 1252
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Krakau

PostWysłany: Sob 9:33, 28 Paź 2006    Temat postu:

ech...o tych "instrumentach" na pewno była już jakaś wzmianka na forum.Niektórzy mówią o nich dobrze, ale raczej są to osoby początkujące, które zmienią zdanie przy pierwszym kontakcie z lepszym sprzętem.Zresztą o takich osobach świadczą ich opinie, takie jak jedna występująca w sklepie bigbeat odnośnie skajłeja - "brzmi prawie jak metallica" Laughing Wykonane są oczywiście z najgorszych jakościowo materiałów, zarówno jeśli chodzi o drewno (czy raczej te części, które powinny być drewniane Wink Laughing ) jak i akcesoria...Bardzo częste są różne usterki, bez których gitary te i tak są beznadziejne, często takie problemy z nimi są, jakie dla wielu wydawałyby się tylko mocno przesadzonym żartem, np. wypadanie progów.Ot zrobią gitarę z niewysuszonego drewna, nabiją na nią progi a potem już u klienta drewno schnie, pojawiają się luzy, progi idą na spacer...
Oczywiście można też zaobserwować całą gamę świderków gryfów i tym podobnych ciekawostek.W tym wypadku nawet nie mówię o żadnym feelingu, bo w tych "gitarach" to słowo jakby traci swoje znaczenie Laughing Gorąco niepolecam
PS. zauważ, że w ich przypadku lepiej jest kupić używkę, bo gdyby jakieś większe problemy z drewnem miały wystąpić to już raczej spadłyby na kark pierwszego właściciela


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
eltron
Vip
Vip


Dołączył: 13 Lip 2006
Posty: 487
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:51, 28 Paź 2006    Temat postu:

Luke napisał:
"brzmi prawie jak metallica"


w tym przypadku słowo "prawie" robi nie dużą , ale ogromna różnicę, kiedys gdy byłem w sklepie muzycznym i zagrałem na tym instrumencie, moje opinia na temat itych gitar - "badziewie totalne", nawet jak grasz kostka to brzmi to jakbys grał palcami , totalnie matowy , szumiący dźwięk, wrażenia złe jak najbardziej, dobrych w zasadzie nie mam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Luke
Vip
Vip


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 1252
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Krakau

PostWysłany: Sob 15:07, 28 Paź 2006    Temat postu:

no właśnie, włączysz dowolne wiosło z humbem, wrzucisz jakiś dobry przester i każde wiosło dla początkującego zabrzmi tak samo Wink Aż dziw bierze, że jeszcze zdarzają się ludzie chcący "to" kupić.No ale fakt, wystawiający to na allegro umieją mydlić oczy...można powiedzieć, że zazwyczaj stopien umiejętności mydlenia oczu, jakim wykazuje się sprzedawca jest wprost proporcjonalny do badziewności sprzedawanego produktu Laughing

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
maniak
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:16, 28 Paź 2006    Temat postu:

A co sądzicie o gitarze SkyWay SH-115 BLK? Jest gdzieś na allegro...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bart
Gitarzysta
Gitarzysta


Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 219
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sob 21:03, 28 Paź 2006    Temat postu:

ehh.. chlopie, skyway to skyway ;p omijaj szerokim łukiem ;]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jesoos
Wyjadacz
Wyjadacz


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 311
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dzierżoniów / Wrocław

PostWysłany: Śro 12:06, 02 Maj 2007    Temat postu:

Maniak chciałeś opinie o Sky-Wayu to Ci powiem. Gram na tym "czymś" wystarczająco długo żeby to znienawidzić. Gitara stroiła przez pierwszy tydzień od zakupu. Później w ciągu 4godzinnej próby trzeba było ją stroić co pół godziny (mimo iz rozstrajała się co 5 min no ale ile można stroićRazz). Wykonanie jest bardzo słabe. Gitara piszczy, pierdzi i wydaje różne inne dźwięki nie z tej ziemi. Nie próbuj na tym wajchować bo będzie po strunach. Nie słuchaj "super sprzedawców" na allegro, którzy mówią, ż to świetna gitara jak za te pieniądze. Za te 350zł możesz kupić sobie jakiegoś mayo albo flame LP I i uwierz mi to będzie o niebo lepszy zakup.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Grzesio
Weteran Gitary
Weteran Gitary


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 966
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Bielawa
Płeć: Gitarzystka

PostWysłany: Śro 12:28, 02 Maj 2007    Temat postu:

KU*** ale mnie to wkur*** maniak po hugo zakładasz taki tępy temat . Wystarczy wpisać w googlach sky way i już masz opinie ... Sorki za reakcje ale jeśli słyszę słowo Sky Way to mi sie rzygać chce !

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Grzesio
Weteran Gitary
Weteran Gitary


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 966
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Bielawa
Płeć: Gitarzystka

PostWysłany: Śro 19:20, 02 Maj 2007    Temat postu:

Sky way to największe gówno na rynku spośród elektryków . Jeszcze te opisy ss na allegro normalnie ŻAALL że najlepsza gitara itp... kurde chyba sie zaraz zaje*** Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Luke
Vip
Vip


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 1252
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Krakau

PostWysłany: Śro 19:23, 02 Maj 2007    Temat postu:

no już, już...
wiem, że skaj łeje się do niczego nie nadają, ale to nie powód, żeby dwa posty przeciw nim pisać pod rząd Razz na przyszłość - opcja edytuj, i jedziesz po dziadzie dalej Cool Laughing


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Grzesio
Weteran Gitary
Weteran Gitary


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 966
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Bielawa
Płeć: Gitarzystka

PostWysłany: Śro 21:34, 02 Maj 2007    Temat postu:

Ok spoko wiem że mnie poniosło ale mam słabe nerwy Razz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jesoos
Wyjadacz
Wyjadacz


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 311
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dzierżoniów / Wrocław

PostWysłany: Czw 9:26, 31 Maj 2007    Temat postu:

Hmmm powracam na temat Sky-waya bo musze coś o nim napisać. Jak już kiedyś pisałem gram (na szczęście to już długo nie potrwa) na sky-wayu. Nienawidze tej gitary ostro, z różnych powodów o czym też pisałem. Gram koncert za pare dni więc skołowałem sobie inną gitarkę (przecież ze sky-wayem nie wyskoczę). Wzięłem od kumpla IBANEZA model bodajże GSA30 (raczej niższa półka ibanezów) i kurde przeżyłem bardzo nieprzyjemne zaskoczenie. Podłączam go do mojego hughesa 100watowego i sprawdzam co i jak. Najpierw brzmienie czyste. Sygnał przystawek o 1/2 słabszy niż w sky wayu, który przy 1/4 mocy zagłuszał perkę. Mimo iż gitara wyposarzona w 2xsingle i 1xhumbucker to brzmiała bardzo nie czysto. Nie chce kurcze mówić, że sky way jest super ale jego przystawka pod gryfem brzmiała(wysiadła pare dni temu Very Happy ) na prawdę czysto i głośno, żadnych szumów na czystym kanale. Później zaczęłem sprawdzać kanał przesterowany. No i również nie byłem zachwycony. Bo w zasadzie i tu i tu kupa, tyle, że sky way miał troche mocniejsze brzmienie niż ibka na HB przy mostku. No i kurde ja już nie wiem Very Happy może model ibki do bani a może mój skyway jest super(nie no żartuje). I jeszcze ten cienki gryf ibaneza wrrr nienawidze (dla niektorych to nie wada ale ja nie lubie cienkich gryfów). No i dochodze do wniosku, że na pewno nie kupie sobie ibaneza. Może poprostu trafilem zły model ale się przejechałem i już tej firmie podziękuję. Hehe dobra wyżaliłem sie Very Happy


EDIT: To był model ibaneza GSA60, a nie GSA30.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Jesoos dnia Nie 10:52, 03 Cze 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Luke
Vip
Vip


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 1252
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Krakau

PostWysłany: Czw 9:54, 31 Maj 2007    Temat postu:

po pierwsze może gitarka Ci brumi na singlach, a to nic dziwnego przecież, jak też to, że single mają słabszy sygnał.
Po drugie mówisz o ibku serii GIO (pierwsza literka G w nazwie modelu), a to jest budżetowa, najniższa seria Ibanezów, w dodatku model o którym piszesz jest też chyba najniższy w tej serii.Jak już pewnie pisałem w nich można trafić na niezłe wiosło, ale trzeba po prostu wybierać konkretny egzemplarz...ale są inne, bardziej "pewne" gitary w tej cenie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jesoos
Wyjadacz
Wyjadacz


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 311
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dzierżoniów / Wrocław

PostWysłany: Czw 10:14, 31 Maj 2007    Temat postu:

Wiedziałem, że to niższa półka ale nie sądziłem, że może brzmieć porównywalnie ze skywayem. Tak czy siak nie kupował bym ibaneza, bo przymierzam się do flame albo deana, mam nadzieje, że po kupnie będe zadowolony Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Grzesio
Weteran Gitary
Weteran Gitary


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 966
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Bielawa
Płeć: Gitarzystka

PostWysłany: Czw 15:10, 31 Maj 2007    Temat postu:

Jessos gdzie grasz koncert ?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jesoos
Wyjadacz
Wyjadacz


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 311
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dzierżoniów / Wrocław

PostWysłany: Czw 21:18, 31 Maj 2007    Temat postu:

Hehe na przeglądzie w bielawie:P Nie oczekuj niczego wielkiego totalna amatorka i zero techniki Very Happy Ale za to jako nasz support zagra... IVAN KOMARENKO Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
roverlp
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 595
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw 21:20, 31 Maj 2007    Temat postu:

To dobrze jest bo jagby było odwrotnie to nikomu nie zycze

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jesoos
Wyjadacz
Wyjadacz


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 311
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dzierżoniów / Wrocław

PostWysłany: Czw 21:29, 31 Maj 2007    Temat postu:

No jak bede stary to powiem wnukom, że byłem taki sławny, że komarenko jako mój support występował (wtedy pewnie spytaja wtf is komarenko??) Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Grzesio
Weteran Gitary
Weteran Gitary


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 966
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Bielawa
Płeć: Gitarzystka

PostWysłany: Czw 22:51, 31 Maj 2007    Temat postu:

Hehe będę na tym ;] To w Sobotę prawda ?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jesoos
Wyjadacz
Wyjadacz


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 311
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dzierżoniów / Wrocław

PostWysłany: Pią 9:42, 01 Cze 2007    Temat postu:

Taaaa Very Happy Ale nie powiem Ci, w którym zespole gram żeby nie byłoRazz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Yngwie Malmsteen
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:47, 02 Cze 2007    Temat postu:

Luke napisał:
po pierwsze może gitarka Ci brumi na singlach, a to nic dziwnego przecież, jak też to, że single mają słabszy sygnał.
Po drugie mówisz o ibku serii GIO (pierwsza literka G w nazwie modelu), a to jest budżetowa, najniższa seria Ibanezów, w dodatku model o którym piszesz jest też chyba najniższy w tej serii.Jak już pewnie pisałem w nich można trafić na niezłe wiosło, ale trzeba po prostu wybierać konkretny egzemplarz...ale są inne, bardziej "pewne" gitary w tej cenie.
Hmmm a to ciekawe myślałem że Ibanezy GRG są najniższe --,-- A co do Skajłeja w sklepie muzycznym określiłem go tak "Dżisus k*** ja pie*** toż to gówno jakiego nie było ! " Laughing

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
His_Infernal_Majesty
Miłośnik Gitary
Miłośnik Gitary


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: z domu :F

PostWysłany: Czw 23:00, 28 Cze 2007    Temat postu:

Słyszałem że są g*wniane, moj kumpel ma Sky Waya i okazało sie ze nie jest za super...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marcin512
Szarpidrut
Szarpidrut


Dołączył: 30 Cze 2007
Posty: 56
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Sob 22:19, 30 Cze 2007    Temat postu:

co tu dużo gadać , sku way to shit

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zbuk
Zbanowany
Zbanowany


Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 767
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5
Skąd: z własnego grobu.

PostWysłany: Nie 9:40, 01 Lip 2007    Temat postu: Re: SkyWay

maniak napisał:

Mianowicie chodzi mi oto, abyście opisali swoje doświadczenia i wrażenia (dobre jak i złe) dotyczące tego sprzętu (?). Zależy mi na poważnych odpowiedziach (jeżeli jest to możliwe Smile



o tym, że skajłeje to szit to raczej wszyscy wiedzą, miałeś opisać doświadczenia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Groch
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Gitarzysta

PostWysłany: Śro 17:29, 23 Gru 2009    Temat postu:

He. Ja mam Sky Way'a na którym gram już 7 lat. W zasadzie nawet nie wiem jaki to model ponieważ kupował mi go kolega ojca jak miałem 13 lat i nie interesowała mnie wtedy firma ani nic. Cztery lata później znalazłem się w szkole muzycznej muzyki rozrywkowej i tam miałem okazję słyszeć wiele innych gitar i muszę przyznać, że mój Sky Way nie wypada przy tych gitarach tak słabo jak tu mówicie. Jestem w stanie śmiało stwierdzić, że Sky Way spokojnie się nadaje na pierwsze 4 lata gry a i potem daje radę, choć faktycznie ja już jakieś 2-3 lata temu zacząłem myśleć o zmianie gitary. Ale tak jak mówię nie mogę powiedzieć, żeby to był chłam jakich mało ponieważ moim zdaniem przewyższa stratocastery mniej znanych firm niż Fender a przynajmniej te które słyszałem. Jazz może nie brzmi na Sky Way'u zachwycająco ale pierdnąć potrafi i to całkiem nieźle.
Pozdro Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum MyGuitar Strona Główna -> Gitara elektryczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Forum.
Regulamin